Innholdet på denne siden er markedsføring
BlackRock World Energy Fund A2
Kurs
307,90 NOK
Pr dato 29.05.2026
Siste 3 år
9,40%
Årlig kostnad inntil
| Plattformhonorar inntil | 0,30% |
| Løpende kostnader | 2,06% |
| Hvorav forvaltningshonorar | 1,75% |
| Returprovisjon | -0,70% |
| Total årlig kostnad inntil | 1,66% |
Risiko
Risikoprofil 6 / 7
* Avkastning utover 12 mnd. er årlig gjennomsnittsavkastning, beregnet etter kostnader.
** Prisen på fondet har betydning for fondets fremtidige avkastning og fondet belastes med en løpende årlig kostnad som vist over. Eksempelvis vil en investering på kr 100 000 i dette fondets tilfelle med 0 % i avkastning gi en årlig kostnad på inntil kr 1660.
Historisk avkastning er ingen garanti for fremtidig avkastning. Fremtidig avkastning vil blant annet avhenge av markedsutviklingen, forvalterens dyktighet, fondets risikoprofil og forvaltningshonorar. Avkastningen kan bli negativ som følge av kurstap. Det er knyttet risiko til investeringer i fondet på grunn av markedsbevegelser, utvikling i valuta, rentenivåer, konjunkturer, bransje- og selskapsspesifikke forhold. Før tegning oppfordres det til å lese fondenes nøkkelinformasjon og prospekt. Oversikt over kostnader finnes på www.skagenfondene.no/kostnader.
ISIN
LU0122376428
Anbefalt konto
Aksjesparekonto
Minimumsbeløp
250
NOK
Investeringsprofil
Fondet forvaltes med sikte på langsiktig kapitalvekst basert på en portefølje av aksjer og aksjerelaterte instrumenter i børsnoterte selskaper som har en betydelig del av sin forretningsvirksomhet knyttet til leting etter energiforekomster, utvikling av felt, produksjon eller distribusjon av energi. Fondets midler vil også kunne investeres i selskaper som søker å utvikle teknologi for å nyttiggjøre alternative energikilder. Fondets egen referanseindeks er MSCI World Energy Net Index.