Innholdet på denne siden er markedsføring
Kurs
2615,52 NOK
Pr dato 29.05.2026
Siste 3 år
25,05%
Årlig kostnad inntil
| Plattformhonorar inntil | 0,00% |
| Løpende kostnader | 1,52% |
| Hvorav forvaltningshonorar | 1,52% |
| Returprovisjon | -0,00% |
| Total årlig kostnad inntil | 1,52% |
Risiko
Risikoprofil 6 / 7
* Avkastning utover 12 mnd. er årlig gjennomsnittsavkastning, beregnet etter kostnader.
** Prisen på fondet har betydning for fondets fremtidige avkastning og fondet belastes med en løpende årlig kostnad som vist over. Eksempelvis vil en investering på kr 100 000 i dette fondets tilfelle med 0 % i avkastning gi en årlig kostnad på inntil kr 1520.
Historisk avkastning er ingen garanti for fremtidig avkastning. Fremtidig avkastning vil blant annet avhenge av markedsutviklingen, forvalterens dyktighet, fondets risikoprofil og forvaltningshonorar. Avkastningen kan bli negativ som følge av kurstap. Det er knyttet risiko til investeringer i fondet på grunn av markedsbevegelser, utvikling i valuta, rentenivåer, konjunkturer, bransje- og selskapsspesifikke forhold. Før tegning oppfordres det til å lese fondenes nøkkelinformasjon og prospekt. Oversikt over kostnader finnes på www.skagenfondene.no/kostnader.
ISIN
NO0010776362
Anbefalt konto
Aksjesparekonto
Minimumsbeløp
100
NOK
Investeringsprofil
Delphi Global Valutasikret har som mål å oppnå langsiktig meravkastning ved å investere i aksjer globalt. Fondet forvaltes aktivt, og benytter Delphi-metoden som kombinerer tradisjonell fundamental analyse med trendanalyse. Fondet investerer i underfondet Delphi Global og denne porteføljen består normalt av 40-60 store og mellomstore selskaper innenfor minimum fem sektorer. Forvalter leter etter aksjer som i utgangspunktet kan vise til positive pristrender. Deretter foretas en grundig analyse av selskapets virksomhet, ledelse, markedsposisjon, produkter og fremtidsutsikter før en eventuell investering foretas. Fondet forvaltes i tråd med Storebrands prinsipper for bærekraftige investeringer, og fondets verdier blir i hovedsak valutasikret til norske kroner. Fondet anvender derivater for valutasikring av fondets faktiske valutarisiko. Dette overvåkes daglig og sikringsgrad justeres når sikringsnivå havner utenfor fastsatte intervaller.