Mark Carleton-Smith besto opptaksprøven til SAS i 1990 og har tjenestegjort i flere konflikter verden over. Som sjef for 22. SAS-regiment ledet han spesialstyrkeoperasjoner i Irak, Jemen og Afghanistan.
I tillegg til sin operative erfaring har Carleton-Smith bred bakgrunn fra den britiske militære ledelsen. Han har blant annet vært visedirektør for strategisk planlegging, noe som har gitt ham inngående kunnskap om hvordan krigspolitikk utformes.
Senere ble han direktør for spesialstyrkene, med overordnet ansvar for Storbritannias tre spesialstyrkeenheter. I 2018 ble han utnevnt til sjef for den britiske hæren, en rolle som blant annet omfattet å lede responsen på Russlands annektering av Krim og den vedvarende militære støtten til Ukraina.
Carleton-Smith er utdannet ved Durham University og Royal Military Academy Sandhurst. Han er utnevnt til Commander of the Order of the British Empire og har mottatt flere utmerkelser, inkludert ridderorden. I dag er han seniorrådgiver i CT Group.
Med markeder som i økende grad påvirkes av geopolitisk usikkerhet, har robusthet og risikostyring blitt stadig viktigere. Ønsker du et skarpere fokus på dette, vil Mark Carleton-Smiths perspektiver gi verdifull innsikt på vår nyttårskonferanse.