Hopp til hovedinnholdet
Sparing i fond
Rådgivning
Nyheter
Kontakt oss
Bærekraft
Om oss
Arrangementer

Innholdet på denne siden er markedsføring

Morningstar Fund Awards 2016

Morningstar sier at formålet med prisen er "å få frem forvaltere som har utmerket seg" og at SKAGEN Avkastning "har jobbet seg opp over mange år" etter å hatt utfordringer i 2008.

Metoden for utvelgelse av vinnerne er en kombinasjon av avkastning og vurderinger fra Morningstar sitt analytikerteam. Prisen sier først og fremst noe om prestasjonene det siste året, men inkluderer også en vurdering av de foregående fem årene. Risikofaktorer og konsistens i forvaltningen vurderes også, forteller Morningstar på sine nettsider.


Les mer om vinnerne av Morningstar Fund Awards på www.morningstar.no

Historisk avkastning er ingen garanti for framtidig avkastning, som blant annet beror på markedsutviklingen, forvalternes dyktighet, fondets risikoprofil og forvaltningshonorar. Avkastningen kan bli negativ som følge av kursnedgang. Det er risiko forbundet med investering i fond på grunn av bevegelser i aksje- og rentemarkedet, samt konjunktur-, bransje- og selskapsforhold. Fondene er denominerte i NOK. Avkastningen kan øke eller minke som følge av valutakursendringer. Før du investerer, oppfordrer vi deg til å lese fondets prospekt og nøkkelinformasjon, som inneholder ytterligere detaljer om fondets egenskaper og kostnader. Informasjonen finnes på www.skagenfondene.no.