Hopp til hovedinnholdet
Sparing i fond
Rådgivning
Nyheter
Kontakt oss
Bærekraft
Om oss
Arrangementer

Innholdet på denne siden er markedsføring

Kurs

1762,11 NOK

Pr dato 29.05.2026

Siste 3 år

9,77%

Årlig kostnad inntil

1,35%**

Risiko

Risikoprofil 6 / 7

* Avkastning utover 12 mnd. er årlig gjennomsnittsavkastning, beregnet etter kostnader.

** Prisen på fondet har betydning for fondets fremtidige avkastning og fondet belastes med en løpende årlig kostnad som vist over. Eksempelvis vil en investering på kr 100 000 i dette fondets tilfelle med 0 % i avkastning gi en årlig kostnad på inntil kr 1350.

Kjøp fond

Historisk avkastning er ingen garanti for fremtidig avkastning. Fremtidig avkastning vil blant annet avhenge av markedsutviklingen, forvalterens dyktighet, fondets risikoprofil og forvaltningshonorar. Avkastningen kan bli negativ som følge av kurstap. Det er knyttet risiko til investeringer i fondet på grunn av markedsbevegelser, utvikling i valuta, rentenivåer, konjunkturer, bransje- og selskapsspesifikke forhold. Før tegning oppfordres det til å lese fondenes nøkkelinformasjon og prospekt. Oversikt over kostnader finnes på www.skagenfondene.no/kostnader.

ISIN
LU0070214613

Anbefalt konto
Aksjesparekonto

Minimumsbeløp
600 NOK

Investeringsprofil

Minst 67 % av underfondets kapital (eksklusive kontanter og kontantekvivalenter) vil bli investert i aksjepapirer i selskaper som er hjemmehørende i, eller har det meste av sin økonomiske virksomhet i, Japan. Underfondet bruker en investeringsprosess som er basert på fundamental analyse av selskaper og deres fremtidige resultater og kontantstrømmer, av et analyseteam bestående av analytikere som er spesialister innenfor (på) sine sektorer. Underfondet kan investere i aktiva pålydende enhver valuta, og valutaeksponeringen kan sikres. Underfondet kan bruke finansielle derivatinstrumenter med sikring av porteføljen eller effektiv porteføljeforvaltning som formål.

Historisk avkastning er ingen garanti for framtidig avkastning, som blant annet beror på markedsutviklingen, forvalternes dyktighet, fondets risikoprofil og forvaltningshonorar. Avkastningen kan bli negativ som følge av kursnedgang. Det er risiko forbundet med investering i fond på grunn av bevegelser i aksje- og rentemarkedet, samt konjunktur-, bransje- og selskapsforhold. Fondene er denominerte i NOK. Avkastningen kan øke eller minke som følge av valutakursendringer. Før du investerer, oppfordrer vi deg til å lese fondets prospekt og nøkkelinformasjon, som inneholder ytterligere detaljer om fondets egenskaper og kostnader. Informasjonen finnes på www.skagenfondene.no.