Innholdet på denne siden er markedsføring
Verdien av god rådgivning
Bedre avkastning, skreddersydde løsninger og en profesjonell samtalepartner er noen av fordelene med rådgivning fra våre erfarne formuesforvaltere.
Slik foregår rådgivningen

Kartlegging
Vi avdekker dine behov og ønsker for formuen
Hvilke forventninger har du – til rådgivningen og avkastningen?
Innledende analyse

Investeringsstrategi
Mål og risikoanalyse
Investeringshorisont
Kapitalbehov i fremtiden

Investeringsvalg
Kapitalplassering
Produktvalg

Oppfølging og dokumentasjon
Vi blir enige om frekvens for oppfølging (månedlig, årlig)
Avkastnings- eller hendelsesdrevet
Skriftlig rådgivningsforslag

Rapportering
Resultater
Hendelser å følge med på

Evaluering
Endringer i strategi eller behov

Redusere feil
Dessverre er en av de største farene for en god langsiktig avkastning våre egne feilvurderinger. Kanskje er det nye investeringsmuligheter som dukker opp, kanskje gir ikke den opprinnelige porteføljen den avkastningen du forventet i et kvartal. Mange penger er gått tapt i jakten på høyere avkastning, fremfor å ha is i magen.
De som oppnår best avkastning er de som ikke gjør noe, porteføljestrateg og forvalter Stein Svalestad
I en studie utført av den amerikanske forvaltergiganten Fidelity fant man at de som hadde best avkastning enten hadde glemt investeringen sin, eller var dødsbo.
Vi kaller denne effekten for Gamma – altså den menneskelige komponenten i avkastningen kundene oppnår. Vårt mål er å gjøre Gamma positiv, altså at valgene kundene tar i samråd med formuesforvalter skal gi positive bidrag til avkastningen. Med skreddersydde løsninger og god oppfølging kan du være trygg på at investeringene dine er plassert på best mulig måte.

Avanserte verktøy
For å gi høyt verdsatte kunder de beste rådene basert på all tilgjengelig kunnskap, har vi utviklet avanserte dataverktøy til hjelp i rådgivningsprosessen.
Det er fortsatt mennesker, ikke maskiner, som gir råd, men takket være rådgivningsverktøyet kan vi simulere ulike utfall av ulike investeringsvalg. Det gjør det tydeligere for kunden og kan gi bedre avkastning på sikt.