Hopp til hovedinnholdet
Sparing i fond
Rådgivning
Nyheter
Kontakt oss
Bærekraft
Om oss
Arrangementer

Innholdet på denne siden er markedsføring

Templeton Emerging Markets Smaller Companies Fund A

Kurs

169,27 NOK

Pr dato 10.12.2025

Siste 3 år

10,13%

Gj. snitt årlig avkastning

Risiko

Risikoprofil 5 / 7

Historisk avkastning er ingen garanti for fremtidig avkastning. Fremtidig avkastning vil blant annet avhenge av markedsutviklingen, forvalterens dyktighet, fondets risikoprofil og forvaltningshonorar. Avkastningen kan bli negativ som følge av kurstap. Det er knyttet risiko til investeringer i fondet på grunn av markedsbevegelser, utvikling i valuta, rentenivåer, konjunkturer, bransje- og selskapsspesifikke forhold. Før tegning oppfordres det til å lese fondenes nøkkelinformasjon og prospekt. Oversikt over kostnader finnes på www.skagenfondene.no/kostnader.

ISIN
LU0300738514

Løpende kostnad
2,44%

Anbefalt konto
Aksjesparekonto

Minimumsbeløp
500 NOK

Investeringsprofil

Fondet investerer hovedsakelig i aksjepapirer utstedt av mindre selskaper (ca. USD 2 milliarder i markedskapitalisering) basert i, eller med betydelig virksomhet i, nye markeder. Fondet kan investere i mindre omfang i aksjepapirer og aktivarelaterte verdipapirer (slike som deltagerbevis) utstedt av selskaper av enhver størrelse i ethvert land samt gjeldsobligasjoner av enhver kvalitet (inkludert lavere kvalitet slik som verdipapirer av ikke-investeringsgrad) utstedt av selskaper og regjeringer i ethvert land. Investeringsteamet benytter global researchekspertise med fokus på å identifisere selskaper i nye markeder, selskaper man tror blir oversett av andre investorer og som tilbyr muligheter for økt verdi på lang sikt.

Historisk avkastning er ingen garanti for framtidig avkastning, som blant annet beror på markedsutviklingen, forvalternes dyktighet, fondets risikoprofil og forvaltningshonorar. Avkastningen kan bli negativ som følge av kursnedgang. Det er risiko forbundet med investering i fond på grunn av bevegelser i aksje- og rentemarkedet, samt konjunktur-, bransje- og selskapsforhold. Fondene er denominerte i NOK. Avkastningen kan øke eller minke som følge av valutakursendringer. Før du investerer, oppfordrer vi deg til å lese fondets prospekt og nøkkelinformasjon, som inneholder ytterligere detaljer om fondets egenskaper og kostnader. Informasjonen finnes på www.skagenfondene.no.