Hopp til hovedinnholdet
Sparing i fond
Rådgivning
Nyheter
Kontakt oss
Bærekraft
Om oss
Arrangementer

Innholdet på denne siden er markedsføring

Kurs

166,46 NOK

Pr dato 11.12.2025

Siste 3 år

15,83%

Gj. snitt årlig avkastning

Risiko

Risikoprofil 6 / 7

Historisk avkastning er ingen garanti for fremtidig avkastning. Fremtidig avkastning vil blant annet avhenge av markedsutviklingen, forvalterens dyktighet, fondets risikoprofil og forvaltningshonorar. Avkastningen kan bli negativ som følge av kurstap. Det er knyttet risiko til investeringer i fondet på grunn av markedsbevegelser, utvikling i valuta, rentenivåer, konjunkturer, bransje- og selskapsspesifikke forhold. Før tegning oppfordres det til å lese fondenes nøkkelinformasjon og prospekt. Oversikt over kostnader finnes på www.skagenfondene.no/kostnader.

ISIN
SE0014704821

Løpende kostnad
0,90%*

Anbefalt konto
Aksjesparekonto

Minimumsbeløp
500000 NOK

Investeringsprofil

Investtech.com AS har siden 1997 utviklet avanserte analysemodeller innen kvantitativ finans og teknisk analyse for å finne aksjer med signaler og egenskaper som statistisk forventes å gi en mer- og mindreavkastning mot aksjemarkedet over tid. Tilnærmingen er hovedsakelig kvantitativ, i den forstand at det investeres i aksjer der direkte målbare forhold statistisk sett tilsier kommende meravkastning. Investtech Invest har som strategi å utnytte disse signalene til å oppnå god avkastning. Fondet investerer i børsnoterte selskaper på de nordiske børsene hvor avanserte algoritmebaserte modeller anvendes for å ta investeringsbeslutninger i selskaper med en forventet meravkastning. Fondet har ingen begrensninger for eksponering mot forskjellige typer utstedere. Fondet kan dermed eksponere seg mot forskjellige typer sektorer og ulike selskapsstørrelser.

* Fondet har et variabelt kostnadselement i tillegg til de løpende kostnadene. For informasjon om dette, gå inn på "Mer om fondet" og åpne "Kiid" dokumentet.

Opplysningene på denne siden kommer fra Morningstar. SKAGEN kan ikke garantere for riktigheten av disse.

Historisk avkastning er ingen garanti for framtidig avkastning, som blant annet beror på markedsutviklingen, forvalternes dyktighet, fondets risikoprofil og forvaltningshonorar. Avkastningen kan bli negativ som følge av kursnedgang. Det er risiko forbundet med investering i fond på grunn av bevegelser i aksje- og rentemarkedet, samt konjunktur-, bransje- og selskapsforhold. Fondene er denominerte i NOK. Avkastningen kan øke eller minke som følge av valutakursendringer. Før du investerer, oppfordrer vi deg til å lese fondets prospekt og nøkkelinformasjon, som inneholder ytterligere detaljer om fondets egenskaper og kostnader. Informasjonen finnes på www.skagenfondene.no.